PARTNERZY

SPONSORZYMinisterstwo

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

PROGRAM “KLUB”
edycja 2021

Wakacyjna Akademia Małego Żeglarza

Po kilku latach doświadczeń, od 2021 roku wprowadzamy nowe zasady dotyczące szkolenia najmłodszych żeglarzy w wieku od 6 lat do 12 lat w klasie Optimist.

Będziemy uczyć żeglowania oraz namawiać do dalszego żeglowania w naszym klubie poprzez organizację szkolenia w ramach Wakacyjnej Akademii Małego Żeglarza w okresie szkolnych letnich wakacji.

W tym czasie w ramach pięciodniowego cyklu szkolenia, od poniedziałku do piątku będziemy organizować obozy w Pieczyskach na Zalewie Koronowskim, jak i na półkoloniach na Bydgoskim Balatonie.

Uczestnicy korzystający z tej formy zajęć będą mieli możliwość zdobycia patentu JUNGI, a zarazem otworzy to drogę do dalszego szkolenia w grupie regatowej naszego klubu.

Grupa regatowa w podziale na A i B w okresie wiosenno-letnim trenuje w Pieczyskach na Zalewie Koronowskim w soboty i niedziele oraz uczestniczy w regatach w ramach kalendarza Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. W okresie jesienno-zimowym są prowadzone zajęcia w ramach wykładów oraz jest prowadzona nauka lub doskonalenie pływania wpław na basenie Neptun w Bydgoszczy.

Co to jest, ten Optimist?

Optimist to łódka, najmniejszy monotyp międzynarodowy, przeznaczony do szkolenia dzieci i młodzieży do 15 lat. Jest to łódka regatowa o długości 2,36 metra i szerokości 1,12 metra o powierzchni żagla 3,0 m2, o wadze 35,0 kg. Łódka jednoosobowa. W ramach tej klasy odbywają się  co roku Mistrzostwa Świata i Europy. Klasa w Polsce jest prowadzona przez Polskie Stowarzyszenie Klasy Optimist. Wszystko o stowarzyszeniu na stronie internetowej www.psko.pl

DANERODO

Deklaracja Członka Klubu

PRZEKAŻ 1%

Jeden procent KS Zjednoczeni Aby przekazć 1% swojego podatku należy wpisać numer KRS:0000270261 i koniecznie pamiętać o podaniu celu szczegółowego
KS ZJEDNOCZENI BYDGOSZCZ 1582
.

WARTO WIEDZIEĆ

Archiwa

Statystyki