Mistrzostwa dobiegły końca

30.07.2005r. zakończono Mistrzostwa Świata w klasie Splash i Puchar Europy w Klasie Flash. Finałowe wyścigi zaczęto o 11. Flashe miały 3 wyścigi stanowiące kontynuację wyścigów z poprzednich dni co w rezultacie dawało 10 biegów. Pierwsze siedem biegów należało do Filipa Pietrzaka z Polski. W pozostałych wyścigach zwyciężył Auke van der Werf z Holandii (wyscig 8 i 9) oraz Pieter Asselmans z Belgii.

Splashe startowały w swoich dwóch grupach – silniejszej – złotej i słabszej srebrnej. Rozgrywając kolejno 3 i 2 sobotnie wyścigi finałowe. W generalnej klasyfikacji zawodów zwycięzcą Pucharu Europy w klasie Flash okazał się Filip Pietrzak wyprzedzając Holendra – Auke van der Werf oraz Belga – Pitera Asselmansa. W Mistrzostwach Świata w klasie Splash złotym medalistą został Hielke Dijkstra z Holandii przed Markiem Bonsink także z Holandii i Nowozelandczykiem – Andy Maloney. Podsumowania dokonano także z srebrnej flocie gdzie w pierwszej trójce znaleźli się Frank Cornelissen (Holandia), Remko Haegens (Holandia) oraz Ivo Jeukens (Holandia). Rozdano także puchary pierwszym czterem kobietom zarówno w klasie Splash jak i klasie Flash. Polscy Splashowce także nie zawiedli. Zajęli oni kolejno:
Grzegorz Nadolny (UKS YKP Sława) – 8 miejsce
Rafał Mijas (UKS YKP Sława) – 40 miejsce
Bartosz Chroł (K.S. Zjednoczeni Bydgoszcz) – 43 miejsce
Tomasz Miziniak (K.S. Zjednoczeni Bydgoszcz) – 51 miejsce
Zawodnik YKP Bydgoszcz – Jacek Rybarczyk dzielnie reprezentował Polskę w srebrnej flocie i w klasyfikacji ogólnej uplasował się na 32 miejscu. Oczywiscie nie mogło się obejść bez wrzucenia zwycięzców do chłodnej w tym dniu zatoki Puckiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.