Pierwszy dzień regat za nami

ikona news

Tuz po otwarciu regat dokonano podziału na grupy w klasie Splash. Zawody z tej klasie będą się odbywać w dwóch grupach, przy czym każda z tych grup będzie się składała z 2 podgrup podzielonych na kolory zgodnie z instrukcją żeglugi. Każda z podgrup kolorystycznych liczy dokładnie 26 zawodników. Na każdy dzień zawodów z wyjątkiem czwartkowego dnia wolnego przewidziane są 2 wyścigi w każdej z grup oraz w klasie Flash.

Dzień pierwszy zakończył się bardzo pomyślnie dla Polskiego Flasha. Na mecie w tej klasie w wyścigu pierwszym zanotowano zwycięstwo Holendra – Erika Alberta, a tuż za nim znalazł się Filip Pietrzak, startujący w barwach polskich. Po rozpatrzeniu wszelkich protestów okazało się, że Erik został zdyskwalifikowany, a Filip wskoczył na pierwszą pozycję. W drugim wyścigu Flashy, po zaciętej rywalizacji o pierwsze miejsce sytuacja odwróciła się. Tym razem Filip Pietrzak, nie odpuszczając rywalom do ostatniej sekundy, wywalczył zwycięstwo, natomiast tuż za jego rufą na metę wpłynął Holender – Erik Albert.
Polscy Splashowcy także walczyli bardzo dzielnie, jednak nie zdołali znaleźć się w pierwszej czwórce. W pierwszym wyścigu zwycięzcą w pierwszej grupie okazał się Nick Willems (Belgia) wyprzedzając Daan Freriks (Holandia) i Remko Hoeffnagel (Holandia). W drugiej grupie natomiast na pierwszym miejscu uplasował się Mark Bonsink (Holandia) przed Hielke Dijkstra (Holandia) i Andy Maloney (Nowa Zelandia).

W drugim wyścigu natomiast zajęto kolejne miejsca:
1. Stegn Schiltkamp (Holandia) oraz Remko Hoefnagel (Holandia)
2. Hielke Dijkstra (Holandia) oraz Mark Bonsink (Holandia)
3. Laura Maes (Belgia) oraz Frank Cornelissen (Holandia)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.